2225Y9000184KZT
DigiKey Part Number
1608-2225Y9000184KZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-2225Y9000184KZTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-2225Y9000184KZTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225Y9000184KZT
Description
CAP CER 0.18UF 900V 2225
Customer Reference
Detailed Description
0.18 µF ±10% 900V Ceramic Capacitor 2225 (5763 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.157" (4.00mm)