2220J5000474KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J5000474KDT
DigiKey Part Number
2220J5000474KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J5000474KDT
Description
CAP CER 0.47UF 500V X7R 2220
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2220J5000474KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)