1825Y0500473JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
1825Y0500473JXT
DigiKey Part Number
1825Y0500473JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y0500473JXT
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825Y0500473JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)