Image for 1825J3K00821JKT is not available
1825J3K00821JKT
DigiKey Part Number
1608-1825J3K00821JKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J3K00821JKT
Description
CAP CER AUTOMOTIVE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1825J3K00821JKT Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C