1812YA250270GGTSYS
DigiKey Part Number
1608-1812YA250270GGTSYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250270GGTSYS
Description
CAP CER 27PF 250VAC C0G/NP0 1812
Detailed Description
27 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)