1812Y1K00222JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 120
Similar
Similar
2200 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y1K00222JDT
DigiKey Part Number
1812Y1K00222JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K00222JDT
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y1K00222JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)