1808JA250470KGTSYX
DigiKey Part Number
1608-1808JA250470KGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1808JA250470KGTSYXCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1808JA250470KGTSYXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250470KGTSYX
Description
CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detailed Description
47 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)