Image for 1210Y6300333JET is not available
1210Y6300333JET
DigiKey Part Number
1608-1210Y6300333JETTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y6300333JET
Description
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detailed Description
0.033 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)