1210Y2000184KXT
DigiKey Part Number
1608-1210Y2000184KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1210Y2000184KXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1210Y2000184KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000184KXT
Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1210
Detailed Description
0.18 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210Y2000184KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)