1210Y0630474KET is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
In Stock: 976
TDK
0.47 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y0630474KET
DigiKey Part Number
1210Y0630474KET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y0630474KET
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y0630474KET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)