1210J0500472JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210J0500472JCT
DigiKey Part Number
1210J0500472JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J0500472JCT
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J0500472JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)