1206J0500392KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
3900 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206J0500392KCT
DigiKey Part Number
1206J0500392KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J0500392KCT
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J0500392KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)