1206J0250124KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.12 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J0250124KDT
DigiKey Part Number
1206J0250124KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J0250124KDT
Description
CAP CER 0.12UF 25V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J0250124KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)