0805Y0500333KXTT01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 4.700
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Image for 0805Y0500333KXTT01 is not available
0805Y0500333KXTT01
DigiKey Part Number
1608-0805Y0500333KXTT01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0500333KXTT01
Description
MLC
Detailed Description
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)