0805J1000821JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805J1000821JDT
DigiKey Part Number
0805J1000821JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J1000821JDT
Description
CAP CER 820PF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J1000821JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)