0805J0250150GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
In Stock: 869
YAGEO
YAGEO
In Stock: 581
15 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805J0250150GCT
DigiKey Part Number
0805J0250150GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0250150GCT
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J0250150GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)