0603Y2500103JXT
DigiKey Part Number
0603Y2500103JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603Y2500103JXT
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 0603
Detailed Description
10000 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603Y2500103JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)