D25BT101K1BX
DigiKey Part Number
1761-D25BT101K1BX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25BT101K1BX
Description
CAP CER 100PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BT Nonstandard SMD
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Nonstandard SMD
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.025" L x 0.025" W (0.64mm x 0.64mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)