Image for D15CFR08A1BX is not available
D15CFR08A1BX
DigiKey Part Number
1761-D15CFR08A1BX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15CFR08A1BX
Description
CAP CER 0.08PF 100V CF SMD
Customer Reference
Detailed Description
0.08 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor CF Nonstandard SMD
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Nonstandard SMD
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)