C11AH3R3B-9ZN-X0T
DigiKey Part Number
1761-C11AH3R3B-9ZN-X0TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-C11AH3R3B-9ZN-X0TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-C11AH3R3B-9ZN-X0TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C11AH3R3B-9ZN-X0T
Description
HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 3.3 PF (
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor P90 0505 (1313 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)