T521V106M050AHE090 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 782
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 18.177
New at DigiKey
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
T521V106M050AHE090
DigiKey Part Number
399-T521V106M050AHE090TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V106M050AHE090
Description
10.0UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
50 V