T502D106M025AG62107280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 1.8Ohm @ 100kHz
T502D106M025AG62107280
DigiKey Part Number
T502D106M025AG62107280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T502D106M025AG62107280
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T502D106M025AG62107280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
500 Hrs @ 230°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V
Features
High Temperature
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm @ 100kHz