T495X336K025AHE1752478 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
Image for T495X336K025AHE1752478 is not available
T495X336K025AHE1752478
DigiKey Part Number
399-T495X336K025AHE1752478TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X336K025AHE1752478
Description
33.0UF 25.0V
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 175mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
175mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
25 V