T495D226K020AH4095 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 275mOhm
T495D226K020AH4095
DigiKey Part Number
T495D226K020AH4095-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495D226K020AH4095
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495D226K020AH4095 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm