T494D225K050AT48787280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T494D225K050AT48787280 is not available
T494D225K050AT48787280
DigiKey Part Number
399-T494D225K050AT48787280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494D225K050AT48787280
Description
2.20UF 50.0V
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V