T493X226J035BH6420
DigiKey Part Number
399-T493X226J035BH6420TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T493X226J035BH6420
Description
CAP TANT SMD HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T493X226J035BH6420 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±5%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
35 V
Ratings
COTS
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 100kHz
Failure Rate
B (0.1%)