T322F476K035AT
DigiKey Part Number
399-4609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322F476K035AT
Description
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 800mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T322F476K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
35 V