T322B685K010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 169
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Upgrade
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial 6Ohm
T322B685K010AT
DigiKey Part Number
399-4544-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B685K010AT
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B685K010AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V