T322B475K020AS
DigiKey Part Number
399-1496-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B475K020AS
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 4.5Ohm
EDA/CAD Models
T322B475K020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V