T322B475K015AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 111
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Upgrade
In Stock: 729
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 5Ohm
T322B475K015AT
DigiKey Part Number
399-4557-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B475K015AT
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B475K015AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V