T322B475K015AS
DigiKey Part Number
399-1481-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B475K015AS
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 5Ohm
EDA/CAD Models
T322B475K015AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V