T322B475K010AT
DigiKey Part Number
399-4543-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B475K010AT
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial 8Ohm
EDA/CAD Models
T322B475K010AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V