SCF25XV-150-1R6A010JH
DigiKey Part Number
399-SCF25XV-150-1R6A010JH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCF25XV-150-1R6A010JH
Description
CMC 2.5MH 15A 2LN TH AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 15A DCR 4.74mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SCF25XV-150-1R6A010JH Models
Category
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
1000V (1kV)
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Packaging
Tray
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Features
Nanocrystalline Core
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Through Hole
Number of Lines
2
Size / Dimension
1.516" L x 1.319" W (38.50mm x 33.50mm)
Inductance @ Frequency
2.5 mH @ 100 kHz
Height (Max)
1.083" (27.50mm)
Current Rating (Max)
15A
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) (Max)
4.74mOhm