P410CP683M300AH101
DigiKey Part Number
399-12050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P410CP683M300AH101
Description
FILTER RC 100 OHMS/68NF TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 100Ohms, C = 68nF Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
P410CP683M300AH101 Models
Category
Values
R = 100Ohms, C = 68nF
Manufacturer
KEMET
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
300VAC
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
0.945" L x 0.445" W (24.00mm x 11.30mm)
Number of Channels
1
Height
0.650" (16.50mm)