CKC33C123KJGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC33C123KJGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC33C123KJGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC33C123KJGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C123KJGACTU
Description
KC-LINK 3640 12NF 1700VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.012 µF ±10% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C123KJGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3640 (9110 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)