CKC33C123KJGACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKC33C123KJGACTU |
Description | KC-LINK 3640 12NF 1700VDC C0G |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.012 µF ±10% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKC33C123KJGACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Low ESL, High Voltage, High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 3640 (9110 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) |