CBR04C390F5GAC
DigiKey Part Number
399-16083-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16083-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16083-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C390F5GAC
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
39 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CBR04C390F5GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)