CBR04C220J3GAC
DigiKey Part Number
399-CBR04C220J3GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CBR04C220J3GACCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CBR04C220J3GACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C220J3GAC
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CBR04C220J3GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)