CA064X103K4RAC7800
DigiKey Part Number
399-CA064X103K4RAC7800TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CA064X103K4RAC7800CT-ND - Cut Tape (CT)
399-CA064X103K4RAC7800DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064X103K4RAC7800
Description
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0612
Customer Reference
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA064X103K4RAC7800 Models
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KEMET
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10000pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
16 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)