C947U472MZVDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C947U472MZVDCA7317
DigiKey Part Number
C947U472MZVDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U472MZVDCA7317
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C947U472MZVDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)