C927U222MZWDCA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 730
Datasheet
Similar
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 20.837
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U222MZWDCA7317
DigiKey Part Number
C927U222MZWDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U222MZWDCA7317
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U222MZWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)