C907U270JYSDAAWL50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C907U270JYSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-C907U270JYSDAAWL50-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U270JYSDAAWL50
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C907U270JYSDAAWL50 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)