C901U390JZSDAAWL50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C901U390JZSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-C901U390JZSDAAWL50-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U390JZSDAAWL50
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C901U390JZSDAAWL50 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)