C430C562GAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
5600 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C562GAG5TA
DigiKey Part Number
C430C562GAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C562GAG5TA
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C562GAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±2%