C420C752JAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
7500 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C420C752JAG5TA
DigiKey Part Number
C420C752JAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C752JAG5TA
Description
CAP CER 7500PF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C420C752JAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Tolerance
±5%