C410C471K1R5TA9170 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
C410C471K1R5TA9170
DigiKey Part Number
399-C410C471K1R5TA9170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C471K1R5TA9170
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C410C471K1R5TA9170 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)