C410C153M1U5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Axial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C410C153M1U5TA7200
DigiKey Part Number
399-4459-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C153M1U5TA7200
Description
CAP CER 0.015UF 100V Z5U AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C153M1U5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%