C330C154G5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 320
Parametric Equivalent
0.15 µF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C330C154G5G5TA
DigiKey Part Number
C330C154G5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C154G5G5TA
Description
CAP CER RAD 150NF 50V C0G 2%
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C330C154G5G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C