C330C123J1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 235
Datasheet
0.012 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C330C123J1G5TA7301
DigiKey Part Number
399-C330C123J1G5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C123J1G5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C330C123J1G5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)