C328C104K1G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1.459
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 669
Parametric Equivalent
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C328C104K1G5TA
DigiKey Part Number
C328C104K1G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C104K1G5TA
Description
CAP CER RAD 0.1UF 100V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C328C104K1G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C